Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

SeniorCentrum Skuteč

SeniorCentrum Skuteč je příspěvkovou organizací města Skutče. Zřízena byla 12. 9. 2002 za účelem zajištění sociální pomoci starým a zdravotně postiženým občanům.

 

Podle zákona č. 108/2006 Sb. poskytujeme sociální služby:

domov pro seniory
domov pro osoby se zdravotním postižením
- pečovatelská služba

Všechny služby jsou určeny především pro seniory a osoby blízké seniorskému věku, které z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu potřebují pomoc a podporu při péči o vlastní osobu a při zajištění sebeobsluhy. 

Domov pro seniory a domov pro osoby se zdravotním postižením jsou pobytovými službami. Jsou určeny osobám, které potřebují pomoc druhé fyzické osoby a nejsou schopny za pomoci rodiny a dostupných terénních a ambulantních služeb zůstat ve svém domácím prostředí. 

Pečovatelská služba je terénní služba, jejímž cílem je umožnit uživatelům zůstat co nejdéle v jejich přirozeném sociálním prostředí.

 

Fotogalerie

05.12.2018

Mikulášská pochůzka

Mikulášská pochůzka

5. 12. 2018

Detail

04.12.2018

Ježíškova vnoučata - vozík pro pana Stanislava

Ježíškova vnoučata - vozík pro pana Stanislava

4. 12. 2018

Detail

03.12.2018

Zdobení vánočních stromečků

Zdobení vánočních stromečků

3. 12. 2018

Detail

30.11.2018

Vánoční výstava

Vánoční výstava

30. 12. 2018

Detail

Aktuality

10.12.2018

Vánoce v SeniorCentru Skuteč

Adventní čas bude tento rok v SeniorCentru Skuteč plný krásných vystoupení. Těšíme se na návštěvu dětí z MŠ v Pokřikově, MŠ Osady Ležáků ve Skutči, ZŠ Komenského a skutečského gymnázia. V neděli 16. prosinec se uskuteční koncert věnovaný Ježíškovými vnoučaty pod záštitou Českého rozhlasu Pardubice, na kterém vystoupí dechová hudba Křídlovanka. Vánoční besídky nám ozdobí Hana Faltysová se svým vystoupením, doplní ji pěvecké sbory Smíšek ze ZŠ Komenského a Cantando ze ZUŠ, chybět nebude ani pěvecký sbor Radost klientů SeniorCentra Skuteč. O posledním adventním víkendu k nám s Živým betlémem přijdou skutečští skauti.

Detail Aktuality

05.12.2018

Mikuláš

Také letos nás navštívili Mikuláš s andělem a čertem. Prošli se po celém domově, zastavili se na všech pokojích a všude nechali balíček s nadílkou. Více obrázků ve fotogalerii.

Detail Aktuality

04.12.2018

Ježíškova vnoučata - vozík pro pana Stanislava

Úžasným dárkem v podobě elektrického vozíku dnes potěšila Ježíškova vnoučata pana Stanislava. Jeho velkým přáním je, aby mohl samostatně a nezávisle podnikat výlety po blízkém okolí. Rád by pravidelně navštěvoval své známé v nedalekém městečku, se kterými se roky neviděl. Vozík věnoval pan Leoš Mareš, jemuž patří díky od pana Stanislava. Elektrický vozík nebyl jediným přáním našich klientů. Ježíškova vnoučata již nadělila nebo přislíbila nadělit řadu dalších menších dárků. Jejich předání bývá velmi dojemné, moc děkujeme! Více obrázků ve fotogalerii.

Detail Aktuality

03.12.2018

Zdobení vánočních stromečků

V pondělí 3. prosince přišly děti ze ZŠ Smetanova ozdobit vánoční stromečky na všech poschodích SeniorCentra Skuteč. Za krásnou adventní výzdobu děkujeme. Více obrázků ve fotogalerii.

Detail Aktuality

30.11.2018

Vánoční výstava

V pátek 30. listopadu se v SeniorCentru Skuteč uskutečnila Vánoční výstava. Naši klienti společně s aktivizačními pracovnicemi opět připravili spoustu krásných vánočních dekorací. Pokud máte zájem, doprodej výrobků bude ještě během adventního období probíhat v prostorách vestibulů obou budov. Fotografie z výstavy a rozsvěcení vánočního stromu jsou k prohlédnutí ve fotogalerii.

Detail Aktuality

26.11.2018

Předvánoční návštěva dětí z MŠ Osady Ležáků

V pondělí 26. listopadu nás přišly navštívit děti z MŠ Osady Ležáků. Společně s našimi klienty si povídali a přitom vyrobili spoustu krásných andílků. Děti byly moc hodné a šikovné, jejich návštěva nás všechny velmi potěšila. Více obrázků ve fotogalerii.

Detail Aktuality

22.11.2018

Zámecký šotek

Jako již tradičně jsme se zúčastnili recitační soutěže Zámecký šotek v Heřmanově Městci. Soutěž se konala 22. listopadu v Rytířském sále Domova pro seniory Heřmanův Městec. Soutěžící jsme měli v obou kategoriích - vlastní i převzatá tvorba. Letos jsme získali zvláštní cenu poroty v kategorii vlastní tvorba. Více obrázků ve fotogalerii.

Detail Aktuality