Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

SeniorCentrum Skuteč

SeniorCentrum Skuteč je příspěvkovou organizací města Skutče. Zřízena byla 12. 9. 2002 za účelem zajištění sociální pomoci starým a zdravotně postiženým občanům.

 

Podle zákona č. 108/2006 Sb. poskytujeme sociální služby:

domov pro seniory
domov pro osoby se zdravotním postižením
- pečovatelská služba

Všechny služby jsou určeny především pro seniory a osoby blízké seniorskému věku, které z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu potřebují pomoc a podporu při péči o vlastní osobu a při zajištění sebeobsluhy. 

Domov pro seniory a domov pro osoby se zdravotním postižením jsou pobytovými službami. Jsou určeny osobám, které potřebují pomoc druhé fyzické osoby a nejsou schopny za pomoci rodiny a dostupných terénních a ambulantních služeb zůstat ve svém domácím prostředí. 

Pečovatelská služba je terénní služba, jejímž cílem je umožnit uživatelům zůstat co nejdéle v jejich přirozeném sociálním prostředí.

 

Novinky

08.11.2018

Ježíškova vnoučata v SeniorCentru Skuteč

Blíží se čas vánoční, a tak se pomalu poohlížíme po dárcích, kterými bychom potěšili své blízké. Ne každý má to štěstí, že rodinu má, a pokud ano, ne každý se se svou rodinou stýká. Právě pro ně je určen projekt Českého rozhlasu – Ježíškova vnoučata. SeniorCentrum Skuteč se stejně jako vloni do tohoto projektu zapojuje, aby pomohlo splnit přání seniorům opuštěným, nebo seniorům s omezenými finančními prostředky. Co udělalo našim klientům radost o loňských Vánocích? Zejména oblečení, dárkové koše se sladkostmi, sluchátka nebo dar v podobě zážitku, jakým byl např. koncert dechovky, který se konal přímo v našem domově. Minulý rok pomohl projekt Ježíškova vnoučata rozzářit oči více než 14 000 seniorů. Pokud je ve vašich možnostech stát se dárcem, seznam dárků je otevřen od 12. listopadu 2018 na www.jeziskovavnoucata.cz.

Detail Aktuality

05.11.2018

Vánoční výstava

SeniorCentrum Skuteč Vás srdečně zve na tradiční vánoční výstavu v pátek 30. listopadu 2018 od 8.30 hodin. Vánoční dekorace zakoupíte za symbolické ceny. Výtěžek bude použit na nákup materiálu pro další výrobky. Výstava bude zakončena slavnostním rozsvícením vánočního stromu.

Detail Aktuality

10.10.2018

Pradlena + uklízečka

SeniorCentrum Skuteč vyhlašuje výběrové řízení na pozici Pradlena + uklízečka

Detail Aktuality

01.10.2018

Brigáda na pozici Uklízečka

SC Skuteč hledá brigádníka/brigádnici na pozici Uklízečka

Detail Aktuality

16.08.2018

Oslava 100 let republiky

SeniorCentrum Skuteč Vás srdečně zve na oslavu 100 let republiky ve středu 19. září 2018 od 14 hodin. Program:sázení lípy, vystoupení pěveckého sboru Radost, vystoupení Šeucouské muziky.

Detail Aktuality

Fotogalerie

07.11.2018

Svatomartinské pečení

Svatomartinské pečení

7. 11. 2018

Detail

26.10.2018

Projektový den ZŠ Komenského II.

Projektový den ZŠ Komenského II.

Program věnovaný výročí 100 let republiky, beseda dětí se seniory, ukázka výuky, Masaryk, ...

Detail